Kalendář akcí:


Beachvolejbalový turnaj - ženy

8. června - Veselí nad Moravou

Beachvolejbalový turnaj - mixy

22. června - Veselí nad Moravou

Beachvolejbalový turnaj - muži

6. července - Veselí nad Moravou

Beachvolejbalový turnaj - ženy U20

20. července - Veselí nad Moravou

Beachvolejbalový turnaj - mixy

3. srpna - Veselí nad Moravou

Beachvolejbalový turnaj - mixy U20

17. srpna - Veselí nad Moravou

Zobrazit všechny akce

1. ROČNÍK ZNÁ SVÉHO VÍTĚZE!

20.4.2024, Veselí nad Moravou (sportovní hala Kollárova)

V sobotu 20. dubna proběhl ve sportovní hale ve Veselí nad Moravou finálový turnaj 1. ročníku soutěže "O pohár města Veselí". Finálového turnaje se zúčastnilo nejlepších 8 týmů, které vzešly ze tří kvalifikačních turnajů. I díky výsledkům z kvalifikačních turnajů nebylo možné určit jasného favorita soutěže, o celkové vítězství aspirovaly rovnou tři týmy. Finále se také zúčastnily oba domácí týmy ("Duté sudy" a "Směs").

Systém finálového turnaje byl nastaven na dvě základní skupiny po čtyřech týmech, po základní části se týmy z první a druhé příčky utkaly v semifinálových zápasech a poté v bojích o medaile a celkové vítězství. O závěrečné boje nepřišly ani týmy na třetím a čtvrtém místě po základní části a odehrály utkání o 5. až 8. místo. Každý tým tak odehrál 5 utkání. Podle očekávání probíhaly všechny zápasy velmi vyrovnaně, často o vítězi utkání rozhodl až třetí set.

Kolem 4. hodiny odpoledne se postupně začala plnit tabulka konečného pořadí. Na 8. místě se umístil domácí tým "DUTÉ SUDY", který v závěrečných zápasech podlehl soupeři téměř vždy nejmenším možným rozdílem. 7. příčku získal tým "KAREL", kterému se v letošním roce podařilo také zvítězit v rámci AVL v Brně (2. liga). 6 místo vybojoval tým "DNIPRO-M", který podlehl v závěrečném utkání v tie-breaku týmu "TO PŮJDE", které urvalo konečnou 5. příčku.

V utkání o 3. místo byl úspěšnější tým "PAJAŠITO MAIVA" (složený z hráčů 2. ligy a také se zastoupením členů našeho klubu - Bílek, Zajíčková), který po velmi vyrovnaném boji v tie-breaku porazil druhý domácí tým "SMĚS". Finálový zápas přinesl také velmi napínavou bitvu a to až do samotného konce, kdy v dramatickém tie-breaku zvítězil tým složený z hráčů 1. ligy, ale také extraligy - "NEVER GOING HOME". 2 místo a stříbrné medaile vybojoval tým "RICHMOND" z Brna.

Po skončení finálového utkání přišlo na řadu očekávané vyhlášení výsledků finále 1. ročníku, kterého se zúčastnil také radní města Veselí nad Moravou - pan Tomáš Zbořil, který předal medaile a vítězi také putovní pohár města Veselí nad Moravou.

Poděkování:

Rádi bychom poděkovali všem týmům, které se zúčastnily 1. ročníku. Všem týmům, které nastoupily na finálovém turnaji a předvedly velmi kvalitní volejbalovou podívanou. Dále bychom chtěli velmi poděkovat městu Veselí nad Moravou za podporu během celého ročníku, místní pizzerii "Květoš" za spolupráci na turnajích a v neposlední řadě také všem hráčům domácích týmů, kteří reprentovali náš klub a získali 4. a 8. místo z celkových 27 týmů.

Doufáme, že si všichni celý 1. ročník naplno volejbalově užily a budeme velmi rádi, když se opět na podzim uvidíme ve sportovní hale ve Veselí, a to v rámci 2. ročníku soutěže "O pohár města Veselí".

Fotogalerie z finálového turnaje: ODKAZSpolupracujeme:

Město Veselí nad Moravou

DECRO Bzenec

TJ Sokol Veselí nad Moravou