3. turnaj – O pohár města Veselí | Volejbal Veselí nad Moravou

FINÁLE – O POHÁR MĚSTA VESELÍ

V sobotu 25. dubna se v městské sportovní hale ve Veselí nad Moravou uskutečnil finálový turnaj 3. ročníku soutěže s názvem "O pohár města Veselí". Ve finálovém turnaji nastoupilo nejlepších 8 družstev, na základě získaných bodů ze tří kvalifikačních turnajů. Souboj o celkové vítězství byl otevřen pro všechny a zvítězit mohl prakticky každý. Důkazem toho byly velmi vyrovnané souboje hned od prvních zápasů.

Systém finálového turnaje byl již tradiční - 2 skupiny po čtyřech týmech, následně dva nejlepší týmy skupin postoupily do play-off, týmy na 3. a 4. místě odehrály utkání v rámci play-down a o konečné umístění. Jednotlivé utkání končily velmi často až v rozhodujícím třetím setu.

Den plynul a v odpoledních hodinách se začala plnit tabulka konečného pořadí. Na 8. místě se umístil celek "NÍZKÁ HROZBA", dále 7. příčka patřila týmu "KAREL". Po vyrovnaném souboji na 6. místě skončilo družstvo "MYDLÍNCI", které přehrál tým "TJ SOKOL VRANOVA LHOTA" a získal tak 5. místo.

Na programu finálového turnaje zbývaly už pouze poslední, nejdůležitější, dva zápasy. V utkání o bronzové medaile byl úspěšnější tým "RICHMOND", který v zápase s týmem "PRASOPSI", obhájil 3. místo z minulého ročníku. Finálové utkání slibovalo ještě větší volejbalovou podívanou. Do finále se probojovaly stejné týmy jako v roce minulém, a hrálo se nejen o vítězství 3. ročníku, ale také o dvojnásobné vítězství v rámci celé soutěže. Tým "NECH TO G BRO", který pod jiným názvem zvítězil v 1. ročníku, a tým "FUGAS", který obhajoval vítězství z 2. ročníku. Utkání bylo napínavé od samého začátku, kde se oba týmy rvaly o každý jeden míč. I díky tomu dospělo finále opět do rozhodujícího třetího setu, který byl zakončen úplně stejně jako před rokem - přímým bodem z podání. Vítězství 3. ročníku, a dvojnásobný triumf, slavilo družstvo "FUGAS", které vedou členové našeho klubu Jan Bílek a Ivana Zajíčková. Stříbrné medaile tak patřilo celku "NECH TO G BRO".

Po skončení finálového souboje přišlo na řadu vyhlášení celého 3. ročníku, kterého se zúčastnila také radní města Veselí nad Moravou - paní Eva Bezděková, která předala medaile a vítězi také putovní pohár města Veselí.

Poděkování:

Rádi bychom poděkovali všem týmům, které se zúčastnily 3. ročníku, všem týmům finálového turnaje, na kterém zajistili nádhernou volejbalovou podívanou. Dále bychom chtěli moc poděkovat městu Veselí nad Moravou za podporu celého ročníku, místní pizzerii Květoš za spolupráci, rozhodčím kteří řídili utkání play-off, fotografovi za skvělé fotky a v neposlední řadě také všem členům a členkám domácího týmu, kteří reprezentovali náš klub na kvalifikačních turnajích.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 18 družstev z Brněnska, Olomoucka či Slovenska, velmi často složené z hráčů a hráček 1. a 2. ligy v rámci soutěží pod Českým volejbalovým svazem. Doufáme, že si všichni 3. ročník naplno volejbalově užili a budeme velmi rádi, když se opět na podzim uvidíme pod vysokou sítí v rámci 4. ročníku poháru města Veselí.

Fotogalerie z turnaje: ZDE

Děkujeme městu Veselí nad Moravou za grantovou podporu a také dalším sponzorům za podporu.

Finále – OPMV