V sobotu 14. března nastoupilo naše družstvo mužů a žen k finálovému turnaji 3. ligy AVL v Brně, do kterého se náš tým suverénně probojoval z 1. místa. Ve finálovém klání čekaly veselský celek další čtyři nejlepší týmy základní části. Každý tým si s sebou nesl vzájemné body ze základní části, což znamenalo pro Veselany pěkný počáteční náskok. I přesto byl turnaj otevřený a zvítězit a získat postup do vyšší ligy mohl kdokoliv.
Hned první utkání bylo velmi důležité, protože soupeřem byl tým „Karpaty“, který náš celek jako jediný porazil v základní části. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané a bojovalo se o každý bod. V koncovce první sady však náš tým dokázal odskočit a získat ji ve svůj prospěch. Druhý set se nesl úplně ve stejném duchu až do samotné koncovky, která skončila rozdílem dvou bodů. První, velmi důležité vítězství tak patřilo Veselanům.
Ve druhém utkání nastoupilo naše družstvo proti týmu „Pikantní švábi“, který byl v tabulce na 2. místě, a proto bylo porazit tento celek zásadní pro celkový výsledek. Veselský tým nenechal nic náhodě a dokázal vždy včas odskočit, aby si zbytek setu udržel pod kontrolou. Díky tomu dokázali Veselané tohoto soupeře porazit 2:0 na sety, získat další tři body a výrazně se přiblížit celkovému vítězství.
Ihned po druhém utkání následovalo třetí finálové utkání, které bylo v mnoha ohledech speciální. Dalším soupeřem byl totiž náš největší rival, se kterým se náš tým potkává od prvního roku v AVL – tým „Alpaky“. Průběh utkání by se dal označit za klasiku. Ihned od první rozehry bylo jasné, že oba týmy chtějí zvítězit, což se však rozhodně nerodilo snadno. Naopak šlo o velkou tahanici o každý míč. V závěru první sady bohužel soupeř dokázal odskočit a získat set. Bylo tedy nutné otočit vývoj utkání a jít na úplné maximum. To se také podařilo – druhý set byl zcela jiným příběhem a náš celek dokázal soupeře hladce porazit. Následný rozhodující tie-break se vrátil do podobného průběhu jako první set, souboj byl velmi vyrovnaný, ovšem konec byl jiný – veselský tým dokázal zvítězit a získat rozhodující bod do celé tabulky.
Po této velké bitvě následovalo poslední utkání s týmem „Břídilové“. Utkání v obou setech probíhalo vyrovnaně, avšak slabší chvilka přišla i na náš tým a projevila se právě v tomto posledním zápase. I kvůli tomu se nepodařilo soupeře dotáhnout a Veselané vůbec poprvé v této sezóně utrpěli porážku 0:2 na sety.
Smutek z porážky? Určitě to nebylo zakončení finále podle představ, avšak důvod k radosti byl nemalý – v závislosti na všech finálových zápasech bylo o celkovém vítězství našeho týmu rozhodnuto. Po loňském zaváhání, kdy veselskému družstvu finálová účast utekla doslova o vlásek, vstoupil náš celek do nového ročníku lépe připravený, pokornější a s jasným cílem. To se také stoprocentně podařilo. Po celý ročník neopustil veselský tým první příčku tabulky a poražen byl pouze dvakrát. Vyjádřeno čísly – 21 vyhraných utkání x 2 prohry, 43 vyhraných setů x 7 prohraných a 61 získaných bodů z celkových 69 možných. Veselané tak přímo postupují do vyšší, 2. ligy, kde se budou i nadále snažit o nejlepší možný výsledek a reprezentovat náš klub i město Veselí nad Moravou.
Fotogalerie z finálového turnaje: ODKAZ
SESTAVA AVL TÝMU: ŽENY: Marie Kováříková, Nela Zalubilová | MUŽI: Martin Bajko, Stanislav Vašíček, Milan Staněk, Marek Zálešák, Michal Durník, Martin Macháček, Petr Urbánek a Vojta Šťastný
VÝSLEDKY FINÁLOVÝCH ZÁPASŮ:
DUTÉ SUDY x KARPATY- 2:0 (25:19, 28:26)
DUTÉ SUDY x PIKANTNÍ ŠVÁBI - 2:0 (25:22, 25:18)
DUTÉ SUDY x ALPAKY - 2:1 (21:25, 25:9, 15:12)
DUTÉ SUDY x BŘÍDILOVÉ - 0:2 (20:25, 19:15)